Domov | Ovocný sad

Broskyne

DIXIRED - skoro dozrievajúca odroda s plodmi vhodnými na priamy konzum, dužina je svetložltá, v plnej zrelosti až žltooranžová, mäkšia, jemne vláknitá, s vysokým obsahom šťavy. Má sladko navinulú, aromatickú, veľmi dobrú chuť. Od kôstky sa oddeľuje iba pri prezretí plodov. Plody sú citlivé na otlačenie.

FERTILIA MORETTINI - plody sú stredne veľké až väčšie, guľovité, šupka je stredne hrubá, málo plstnatá, žltá až oranžová farba, je stredne pevná až rozplývavá, veľmi šťavnatá, má aromatickú, veľmi dobrú chuť. Od kôstky sa oddeľuje iba čiastočne, plody nie sú veľmi citlivé na otlačenie. Dozrievajú koncom júla (približne týždeň pred odrodou Redhaven).

BURBANK JULY ELBERTA - žltooranžová prekrytá karmínovočerveným líčkom, stredne veľké až veľké guľové plody, dužina je žltooranžová, šťavnatá, chutná, kôstka je dobre oddelitelná od dužiny, zreje v polovici augusta.

CRESTHAVEN - žiarivo červené líčko, stredné až veľké plody, dužina je žltá, sladká, aromatická, ide dobre od kôstky, zreje začiatkom septembra, je stredne náchylná na kučeravosť listov, je mrazuodolnejšia ako iné druhy.
 
REDHAVEN - karmínovočervené líčko, stredne veľké až veľké plody, dužina je žltá, pri kôstke načervenalá, chutná, dobre oddeliteľná od kôstky, dozrieva začiatkom augusta, väčšia odolnosť voči chorobám a zimným mrazom.

SUNHAVEN - červené líčko, veľké, vysoko guľové plody, dužina je krémovožltá, jemná,šťavnatá, nasladlá, horšia odlučiteľnosť od kôstky, dozrieva koncom júla.

SUNCREST - šťavnaté velikánske červeno-žlté plody s výbornou chuťou, veľmi dobre sa oddeľuje od kôstky. Vhodné pre spracovanie aj na priamy konzum, dozrieva v strede augusta.

Broskyne