Domov | Ovocný sad

Jablone

Letné odrody:

JÚLIA – červené, stredne veľké plody, dužina je krémovožltá, šťavnatá, veľmi dobrej aromatickej chuti, dozrieva v druhej polovici júla, skladovanie do polovice augusta.

Jesenné odrody:

PRIMA – tmavočervené stredne veľké až väčšie plody, dobre rodiaca, rezistentná odroda, dužina je mierne nažltlá, jemná, sladko kyslá, zreje začiatkom septembra, vydrží do polovice decembra.

Skoré zimné odrody:

SELENA - červené stredne veľké až väčšie plody, pravidelné vysoké úrody, rezistentná proti chrastavitosti, dužina je biela, šťavnatá, chutná, dozrieva v strede septembra, vydrží do januára až februára.

MELÓDIA - ružovočervené stredne veľké až veľké plody, dužina je krémová, stredne pevná, šťavnatá, viac kyslá, dozrieva v prvej polovici septembra, pri dobrej skladovateľnosti vydrží až do marca. Je vhodná pre diabetikov.

GOLDEN DELICIOUS - zlatožlté, stredne veľké plody, stredne náchylná na choroby, dužina je nažltlá, šťavnatá, sladká, výborná, zberá sa v druhej polovici októbra, skladovateľnosť do februára.

JONAGORED - zelenožlté s oranžovočerveným líčkom veľké až veľmi veľké plody, dužina je žltá, šťavnatá, vynikajúcej chuti, zberá sa začiatkom októbra, konzumne dozrieva v novembri, skladovatelná do konca apríla.

PINOVA - plody sú stredne veľké, základná farba je žltá, prekrytá na 1/2 plodu červenooranžovými širokými pruhmi, dosahuje veľmi vysoké a pravidelné úrody, dužina je nažltlá, pevná, šťavnatá,veľmi aromatická a chutná, zberá sa koncom septembra, konzumne dozrieva v decembri, vydrží do konca apríla.

Neskoré zimné odrody:

BRAEBURN– červené, veľké mierne pretiahnuté plody, stredne náchylná na choroby, dužina je nažltlej farby, šťavnatá a veľmi pevná, zberá sa v prvej polovici októbra, skladovateľnosť do mája až júna.

FUJI – zelenožlté s bledočerveným líčkom, stredne veľké plody, dužina je nažltlá, veľmi pevná, šťavnatá, sladká, vynikajúcej chuti, zberá sa začiatkom októbra, konzumne dozrieva v januári, skladovateľnosť do konca mája.

IDARED - tmavočervené, veľké plody, dužina je biela, jemná, šťavnatá, sladká, dobrá, zberá sa v druhej polovici októbra, konzumne dozrieva v decembri, skladovatelná do apríla.

Jablone
Jablone
Jablone